W.R. Case & Sons Cutlery Company je americký producent ručně vyráběných nožů exkluzivní kvality, které spolehlivě vydrží i po několik generací. Společnost byla založena v Bradfordu v Pensylvánii, USA a její nabídka obsahuje širokou škálu nožů, které vyhovují prakticky jakémukoliv  - od polyfunkčních kapesních zavíracích nožů, přes pracovní lovecké nože s pevnou čepelí, až po limitovanou edici pamětních a sběratelských kusů.  Bohatá historie společnosti začala v roce 1889, kdy William Russell (“W.R.”), Jean, John a Andrew Case (známí v oboru jako „Bratři Caseovi”) začali navrhovat a prodávat své nože podél cest, kde tehdy projížděly povozy, v severní části státu New York. Dnes je společnost Case vlastněna společností Zippo Manufacturing Company (výrobce světoznámých větruvzdorných zapalovačů Zippo®), další rodinnou společností založenou v Bradfordu.

V roce 2006 oslavila společnost Case se svými věrnými sběrateli 25. výročí založení Klubu sběratelů nožů značky Case a spolu se společností Zippo pořádala mezinárodní výměnnou burzu 2006 Zippo/Case International Swap Meet.

Zásluhou všech 350 zaměstnanců si firma Case udržuje příznivé postavení v tomto průmyslovém odvětví, hlavně díky průkopnickému používání neustále nových materiálů a stále se měnících designů nožů. Důkazem novátorství značky Case je několik originálních modelů nožů, jako je populární SlimLock®, CopperLock®, RussLock®, Baby Butterbean®, Cheetah®, Hobo®, Sod Buster®, Mako®, Mini-Blackhorn® a XX-Changer®.

Dokladem závazku společnosti Case na zachování kvality je 125 párů rukou, které se podílejí na výrobě jednoho nože. Řemeslníci vyrábějí střenky z různých materiálů, počínaje kostí vzácného brazilského dobytka a bůvolím rohem, až po delikátnější materiály, jako je palisandrové dřevo, perleť a paroží. Kovy jako je mosaz, nikl a stříbro zvýrazní každý model a přinášejí nůž, který je nejen krásný, ale vydrží i zkoušku časem a používáním.

Unikátní systém datování pomocí značek vyražených na ricossu, používaný od počátku založení společnosti, utužil pozici značky Case jako jedné z nejznámějších a nejcennějších značek sběratelských předmětů tohoto průmyslového odvětví. Klub sběratelů nožů značky Case je se svými 18 000 členy největší známým sdružením sběratelů nožů na světě. Členové klubu se mohou těšit z nabídek  exkluzivních limitovaných sérií nožů, čtvrtletní publikace s názvem  The Case Collector  a dalších výhod, včetně volné pozvánky k účasti na prohlídce továrny společnosti Case s výkladem. Společnost Case je spolu se společností Zippo Manufacturing Company spolupořadatelem výměnné burzy konané každé dva roky, která láká nadšence ze všech koutů světa do Bradfordu v Pensylvánii, aby zde celý týden nakupovali, prodávali a dělili se o nejcennější kousky ze svých sbírek.

Nože značky Case můžete zakoupit ve specializovaných obchodech s loveckými a rybářskými potřebami, v železářství a v obchodech se sběratelskými a dárkovými předměty nebo v naší maloobchodní síti. Pro zjištění nejbližšího prodejce kontaktujte naše zákaznické centrum na tel. čísle +420 581 202 031.

Kapesní nože | Lovecké nože | Licencované výrobky | Dárkové sady | Sběratelské edice

Home | Nože Case | Příběhy & Tradice | Klub sběratelů | Case College | O společnosti

KontaktyObjednávkyOdkazy
English Czech