W.R. Case & Sons Cutlery Company je americký producent ručně vyráběných nožů exkluzivní kvality, které spolehlivě vydrží i po několik generací. Společnost byla založena v Bradfordu v Pensylvánii, USA a její nabídka obsahuje širokou škálu nožů, které vyhovují prakticky jakémukoliv  - od polyfunkčních kapesních zavíracích nožů, přes pracovní lovecké nože s pevnou čepelí, až po limitovanou edici pamětních a sběratelských kusů.  Bohatá historie společnosti začala v roce 1889, kdy William Russell (“W.R.”), Jean, John a Andrew Case (známí v oboru jako „Bratři Caseovi”) začali navrhovat a prodávat své nože podél cest, kde tehdy projížděly povozy, v severní části státu New York. Dnes je společnost Case vlastněna společností Zippo Manufacturing Company (výrobce světoznámých větruvzdorných zapalovačů Zippo®), další rodinnou společností založenou v Bradfordu.

Zásluhou všech 350 zaměstnanců si firma Case udržuje příznivé postavení v tomto průmyslovém odvětví, hlavně díky průkopnickému používání neustále nových materiálů a stále se měnících designů nožů. Důkazem novátorství značky Case je několik originálních modelů nožů, jako je populární SlimLock®, CopperLock®, RussLock®, Baby Butterbean®, Cheetah®, Hobo®, Sod Buster®, Mako®, Mini-Blackhorn® a XX-Changer®.

V rámci dalšího rozšíření nabídky svých výrobků uzavřela společnost licenční dohody s několika americkými „ikonami“, mezi něž patří: Boy Scouts of America®, Ducks Unlimited®, John Deere™ a Sturm, Ruger and Company, Inc.

Dokladem závazku společnosti Case na zachování kvality je 125 párů rukou, které se podílejí na výrobě jednoho nože. Čepel je vyrobena z jakostní americké oceli a je vytvrzena precizní tepelnou úpravou. Řemeslníci vyrábějí střenky z nejlepších přírodních materiálů, počínaje kostí brazilského dobytka, přes paroží indického jelena a bůvolí roh, až po delikátnější materiály, jako je mamutí slonovina a přírodní perleť. Používá se také celá řada exotických tvrdých dřev a drahokamů. Kovy jako je mosaz, nikl a stříbro zvýrazní každý model a přinášejí nůž, který je nejen krásný, ale vydrží i zkoušku časem a užitím.

Unikátní systém datování pomocí značek vyražených na ricossu, používaný od počátku založení společnosti, utužil pozici značky Case jako jedné z nejznámějších a nejcennějších značek sběratelských předmětů tohoto průmyslového odvětví. Klub sběratelů nožů značky Case je se svými 18 000 členy největším známým sdružením sběratelů nožů na světě. Členové klubu se mohou těšit z nabídek exkluzivních limitovaných sérií nožů, čtvrtletní publikace s názvem „The Case Collector“ a dalších výhod, včetně volné pozvánky k účasti na prohlídce továrny společnosti Case s výkladem. Společnost Case je spolu se společností Zippo Manufacturing Company spolupořadatelem výměnné burzy konané každé dva roky, která láká nadšence ze všech koutů světa do Bradfordu v Pensylvánii, aby zde celý týden nakupovali, prodávali a dělili se o nejcennější kousky ze svých sbírek.

Kapesní nože | Lovecké nože | Licencované výrobky | Dárkové sady | Sběratelské edice

Home | Nože Case | Příběhy & Tradice | Klub sběratelů | Case College | O společnosti

KontaktyObjednávkyOdkazy
English Czech