Každý, kdo si pořídí nůž značky Case, si bude určitě přát, aby jeho nůž zůstal bezvadný a vypadal navždy jako nový. Ovšem zkušenost říká, že jakmile začnete nůž značky Case jednou používat, nebudete už moci přestat. Zde je několik tipů, jak udržet váš nůž v perfektní kondici:

Každý odborník vám jistě poví, že při údržbě nože je pravidlem číslo jedna trpělivá a pečlivá práce. Pokud budete pracovat příliš rychle nebo příliš horlivě, můžete nůž poškodit a tím jej znehodnotit.

Odstraňování špíny
Prvním krokem při čištění staršího nože je odstranění prachu, mastnoty a nečistot. K tomuto účelu budete potřebovat čistý měkký hadřík, dřevěné párátko, měkký zubní kartáček (může být i použitý) a vatové tyčinky. K těmto pomůckám budete potřebovat jemný nezasychající čirý olej.

Odstraňování rzi
Na starších nožích se po čase mohou objevovat stopy rzi. Tyto stopy rzi důkladně potřete olejem a nechejte několik dnů odstát. Poté seškrábněte rez špičkou pevného ostrého nože. Postupujte velice opatrně. Tímto způsobem lze odstranit rez, aniž by povrch nože byl jakkoliv dotčen.

Odstraňování lepidel
Na vašem noži mohou zůstat lepkavá rezidua z různých nálepek. Toto jednoduše odstraníte pomocí odlakovače na nehty a měkkého hadříku. Odlakovač na nehty obsahuje aceton, proto s ním pracujte pouze v dobře větrané místnosti. Stejných výsledků také můžete dosáhnout použitím kvalitního benzínu do zapalovačů. V obou případech buďte maximálně opatrní, odlakovač na nehty i benzín do zapalovačů jsou extrémně hořlavé!

Broušení nože
Přiložte čepel v úhlu cca 10-15 st. k ploše brusného kamene. Držte stále stejný sklon a přejíždějte ostřím po ploše kamene jako byste se z něj snažili odkrojit velmi tenkou vrstvu. Opakováním pohybu nabruste celé ostří, postupujte od patky směrem ke špičce, poté nůž obraťte a opakujte celý proces znovu.

Varování: čepele nožů značky Case jsou vyrobeny z vysoce kvalitní oceli vyznačující se extrémní tvrdostí a jejich nabroušení může vyžadovat značné fyzické úsilí a vyšší trpělivost.

Čištění čepele a střenky
Kápněte malou kapičku oleje na spoje vašeho nože a malým množstvím oleje potřísněte měkký hadřík. Poté hadříkem vyleštěte čepel a střenku nože, vnitřek nože vyčistěte vatovou tyčinkou a dřevěným párátkem. Měkkým zubním kartáčkem vyčistěte drobné spáry ve vroubkovaném zdobení, případně i jiná místa, kde se špína drží.

Skladování nožů
Pokud jste dokončili čistění a váš nůž vypadá zase jako nový, dobře jej uskladněte aby zůstal čistý a nerezivěl. Mnoho odborníků doporučuje skladovat nůž ve vinylové tubě vypolstrované látkou. V této tubě také můžete váš nůž bezpečně přepravovat. Také lze použít krabičku s průhledným víčkem a plstěnou výplní, pokud si chcete nůž vystavit.

Kapesní nože | Lovecké nože | Licencované výrobky | Dárkové sady | Sběratelské edice

Home | Nože Case | Příběhy & Tradice | Klub sběratelů | Case College | O společnosti

KontaktyObjednávkyOdkazy
English Czech